ja_mageia

Podbabská 3
160 00 Praha 6

IČO: 493 663 78
DIČ: CZ493 663 78

tel.: +420 973 204 641
fax: +420 233 338 162
casri@casri.cz
www.casri.cz             English version

Metodické videomateriály
  • Atletika Dorostu

Aleš Kaplan, Petr Konop, Jiří Sequent, Petr Jeřábek, Pavel Studnička

DVD, 450 Kč, 80 minut

Film Atletika dorostu doplňuje řadu vydaných metodických filmů a volně navazuje na předcházející díl Atletika dětí. Film se zabývá technikou a metodikou jednotlivých atletických disciplín v dorostenecké kategorii. Prezentuje specifika, která je potřeba respektovat, protože trénink v této věkové kategorii nelze chápat jen jako redukci přípravy dospělých atletů.

atletika_dorostu_dvd

OBJEDNAT


  • Běh na lyžích - trénujeme s Kateřinou Neumannovou

Emil Bolek, Ján Ilavský, Libor Soumar

DVD, 151 Kč, 55 minut

Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová provází všechny milovníky bílé stopy tímto krásným sportovním odvětvím. Film doplňující stejnojmennou knihu vydanou nakladatelstvím GRADA  se věnuje jak základním otázkám, které zajímají běžecké začátečníky, jako je výběr vhodného vybavení, příprava a mazání lyží, základy techniky jízdy, tak i zkušeným sportovcům, kteří chtějí správně řízeným tréninkem dosáhnout lepších výsledků.

Běh na lyžích

 

OBJEDNAT


  • Všeobecná kondiční příprava

    !!DOPRODEJ!!

Vladimír Korbel


4x CD, 450 Kč

Vědecké a servisní pracoviště tělesné výchovy a sportu CASRI Praha ve spolupráci s Českým atletickým svazem a katedrou atletiky FTVS UK připravilo v rámci řady metodických videoprogramů film s názvem "Všeobecná kondiční příprava". Řada našich špičkových atletů v čele s Janem Železným, Ludmilou Formanovou, Jiřím Mužíkem, Radkem Zachovalem a Nikolou Tomečkovou prezentuje základní součásti všeobecné kondiční přípravy (rozcvičení, strečink, běžecká a odrazová cvičení, rozvoj silových schopností, akrobacie, kompenzační cvičení).

 

OBJEDNAT


 

  • VRHY - HODY

Jarmila Segeťová

DVD, 450 Kč

Metodický film podrobně představuje jednotlivé vrhačské disciplíny (vrh koulí - sunem i otočkou, hod diskem, oštěpem i kladivem). Vedle správné techniky prezentují naši přední závodníci širokou škálu průpravných a v neposlední řadě speciálních posilovacích cvičení.

 

OBJEDNAT


 

  • SKOKY

Jitka Vindušková, Petr Krátký

DVD, 450 Kč

Další z řady metodických filmů představuje jednotlivé skokanské disciplíny (skok do dálky, výšky, trojskok a skok o tyči). Naši přední závodníci (Milan Kovář, Tomáš Dvořák, Jaroslav Bába, Pavla Hamáčková, Štěpán Janáček, Petr Hnízdil a další) prezentují špičkovou techniku včetně celé řady průpravných a speciálních cvičení (posilování, koordinace, akrobacie).

 

OBJEDNAT


 

  • Běhy – Chůze

Vladimír Kučera, Ivo Piták, Miloslav Lapka

DVD, 450 Kč

Další film ucelené metodické řady se ve své první části věnuje běhům na střední a dlouhé tratě včetně jejich překážkových forem. Druhá části filmu se zabývá sportovní chůzí.

Celá řada předních světových (El Guerrouj, Čeplaková, Turovová) i našich (Šneberger, Gerych, Dibelková) závodníků prezentuje špičkovou techniku své disciplíny, závodní taktiku, průpravná i speciální cvičení. Vedle metodiky tréninku se film dále zabývá vysokohorskou přípravou a poukazuje i na nutnost systematické diagnostiky vytrvalostních schopností.

Autoři filmu - Ing. Vladimír Kučera (běhy), Dr. Ivo Piták a Dr. Miloslav Lapka (chůze) jsou našimi předními odborníky s dlouholetými zkušenostmi z praktického tréninku vytrvalostních disciplín, kteří doposud spolupracovali s celou řadu našich atletických reprezentantů.

OBJEDNAT


 

  • Běhání - od joggingu po maraton

Aleš Tvrzník, Miloš Škorpil, Libor Soumar

30 min., DVD, 205 Kč

Film doplňující stejnojmennou knihu vydanou nakladatelstvím GRADA velmi názorně představuje správnou techniku běhu a běžeckou abecedu pro případné odstraňování jejích nedostatků. Součástí filmu jsou strečinkové a posilovací programy. Film přichází s radami jak nejlépe vybrat vhodnou běžeckou obuv a v neposlední řadě poradí i s řízením běžeckého tréninku podle hlavních fyziologických parametrů (tepové frekvence). Jako bonus má divák možnost nahlédnout do zákulisí špičkové sportovní laboratoře a seznámit se s výrobou běžecké obuvi přední světové značky.

Film se na mezinárodním filmovém festivalu SPORTFILM 2006 v Liberci stal vítězem jedné ze soutěžních kategorií.

OBJEDNAT


 

  • Sprinty, překážky, štafety

M. Blažková, J. Hlína, L. Kárský, V. Millerová, J. Nejdl, L. Svoboda, M. Záhořák

DVD, 450 Kč

Poslední film kompletující základní metodickou řadu se zabývá atletickými sprinty na 100 až 400 m a jejich překážkovými variantami včetně štafetových běhů. Vedle prezentace optimální techniky jednotlivých disciplín film obsahuje celou řadu průpravných i speciálních cvičení a neopomíjí ani kompenzační tréninkové prostředky. Jejich demonstrátory se již tradičně stali naši přední reprezentanti.

OBJEDNAT